Yaşama gün değil, Güne yaşam katmak için…

Hayalimi Paylaş Projesi 2005 yılından bu yana Make a Wish Turkiye – Bir Dilek Tut Derneği’nin orta ve yükseköğrenim kurumlarıyla ortaklaşa yaptığı bir sosyal sorumluluk projesidir.

Bizler Koç Üniversitesi Hayalimi Paylaş Grubu olarak, hayal gücümüzü kullanarak farklı ve etkileyici aktiviteleri okulda gerçekleştirerek bir bütçe oluşturmayı, bu bütçe ile de 3-18 yaşları arasında hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden çocukların imkansız gördükleri hayallerini gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.

Amacımız, hiçbir şeyin imkansız olmadığını dilek çocuğumuza dileğinin gerçeğe dönüşmesiyle birlikte göstermek, çocukla birlikte bu unutulmaz anları yaşayan aileye ise daha pozitif düşüncelerle umut aşılayabilmektir. Bütün bunları yaparken bir diğer isteğimiz de bu deneyimlerimizi çocuklarımızla, ailelerle, bağışçılarla ve sponsorlarla paylaşarak günden güne büyüyen bir yardım ağı oluşturmaktır.

Çalışma Prensibi olarak ilk olarak belirlenen etkinliğin organizasyonu ve gerçekleştirilmesi sonucunda dilek için bir bütçe oluşturulur. Daha sonra dernekle birlikte hareket edilerek dilek çocuğumuz belirlenir ve ardından dilek alımı gerçekleştirilir. Böylece çocuğumuzun dileği belirlenmiş olur. Bu dilek, gönüllü ekibimizle birlikte yapılan planlamalarla hazırlanır ve tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra dilek gerçekleştirilerek dilek çocuğuna unutamayacağı bir gün yaşatmak hedeflenir.

Grubumuz kurulduğu günden itibaren LaserTag, Yılbaşı Çekilişleri ve Hediye Sepetleri, Make It Happen Partisi, PlayStation Turnuvası, Formula1 Simulatoru, Çocuk Konulu Fotoğraf Sergisi gibi aktiviteler yaparak hem dilekler için bütçe oluşturmayı hem de farklı aktivitelerle öğrencilerin de yardım yaparken eğlenmesini ve iyi vakit geçirmesini amaçlamıştır.

Bunların yanı sıra bu dönem İstanbul dışı dilek alımları ve gerçekleştirimleri yapmak, hayal ve benzeri temalı karnaval ve turnuvalar düzenlemek gibi yeni ve farklı aktiviteler yapmayı planlamaktayız.

Yapılan aktiviteler sonrası oluşan bütçe ile de birçok dilek çocuğumuzun dileği, en ince ayrıntısına kadar planlanarak çocuklarımıza umut aşılamakta ve onları özel hissettirecek bir gün yaşatmaktayız.

 

‘Sihir yapmak bazen bir çocuğun hayalini gerçekleştirmek kadar kolaydır.’