kugonulluleri_Logotype-01

Koç Üniversitesi Gönüllüleri Kulübü, 2001 yılından beri Koç Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı’na bağlı olarak faaliyet göstermektedir. KU Gönüllüleri, 400’ün üzerinde aktif gönüllüsü ile birlikte, başta Sarıyer ilçesi olmak üzere İstanbul’un çeşitli bölgelerinde ve Türkiye genelinde çok sayıda proje geliştirmiş, bir çok yere bağışlarda bulunmuştur.

KU Gönüllüleri Kulübü, 2011-2012 eğitim-öğretim yılında da bundan önceki senelerde olduğu gibi bir öğrenci kulübü olmasının getirdiği enerji ile bir sivil toplum kuruluşu disiplinini birleştirerek, Türkiye çapında ulaşılan kesimleri mümkün olduğunca genişletmeyi ve Koç Üniversitesi’nin gönüllü öğrencileri önderliğinde, “gönüllülük” anlayışının olabildiğince yayılmasını amaçlamaktadır.

KU Gönüllüleri; insan kaynağı bulma, proje oluşturma, planlama, kurum ve kuruluşlar arası iletişim kurma anlamında hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlese de, gönüllü organizasyonlarının daha geniş kitlelere ulaşması için gerekli finansal desteğin, ancak ülkemizin sosyal sorumluluk projelerine önem veren kurumları tarafından sağlanabileceğine inanmaktadır.